Active 3D "Tüm medya aygıtları ndan direk olarak active 3D filmlerinizi seyredebilirsiniz.."

Direkt Active 3D

 USB flash bellekler, Micro SD kartlar, harici harddiskler, DVD playerlar, uydu receiverlar, kameralar, bilgisayarlar vb. gibi görüntü aktarabilen tüm cihazlardan aktardığınız tüm active 3D filmleri direkt olarak cihazdan seyredebilirsiniz.

Çok Fonksiyonlu 3D

 Promacto cihazları; Side By Side, Top Bottom, Blu Ray 3D ve 3D to 2D gibi fonksiyonlarıyla sinema seyir zevkinizi zahmetsiz bir şekilde en üst seviyeye taşıyacak. Hiçbir medya oynatıcıya ihtiyaç duymayacaksınız. Peki nasıl?

 Promacto olarak yeni ürettiğimiz modeller olan Pro X serisi cihazlarımızda Türkiye'de bir ilke imza atıyoruz. "USB'den direkt Active 3D" sloganıyla çıktığımız yolda Promacto olarak bununla da kalmayarak, görüntü aktarabilen tüm medya aygıtlarından cihaz üzerinde bulunan yazılım ile haricen bir medya playera ihtiyaç duymadan tüm active 3D filmleri, çekim methodu ne olursa olsun; ister side by side, ister top/bottom, ister Blu Ray 3D. Tüm bunları cihazımız üzerinden direkt olarak oynatabilirsiniz.

Active Shutter 3D Gözlük

 

 Active Shutter 3D gözlük nasıl çalışır?



 1. Aktif kapatıcılı gözlükteki lensler siyah ve net arasında geçiş yapar, önce sol göz , sonra sağ göz, sonra sol göz engellenir ve bu şekilde devam eder.

 2. Bu, kendisi de iki hafif derecede farklı açıda sol ve sağ görüntüleri değiştiren projeksiyon ile eşzamanlı olur.

 3. O kadar hızlı olur ki, beyin her iki açıyı aynı anda görür, böylece gerçek yaşamdaki gibi bir 3D algısı oluşturur.

 

Active 3D ve Passive 3D arasında ki farklar?

 Evde kullanım için mevcut olan iki yaygın tip 3D teknolojisi şöyledir: Active 3D ve Passive 3D. Aktif 3D ve Pasif 3D teknolojisi arasında pek çok farklılık olmasına rağmen, ilki ev 3D deneyiminin kalitesidir. Pasif 3D teknolojisi her bir göze 1080p çözünürlüğü yarıya bölen (540p) gözlükler kullanır. Aktif 3D gözlük her iki göze Full 1080p HD deneyimi sunar.

 Pasif bir 3D projeksiyonda 3D içeriği görüntülerken, ekranın üst kısmından alt kısmına yatay olarak soluk siyah çizgilerin görünmesi veya göreceli olarak kısa dikey açılarda 3D görüntü kalitesinin kaybedilmesi yaygındır. Bu, Aktif 3D teknolojisi ile meydana gelmez. Aktif 3D teknolojisi tutarlı olarak her bir göze 1080p HD deneyimi gösterir ve 178 dereceye kadar açılarda bile mükemmel 3D resim sunar.

Active 3D - Passive 3D

2013 Promacto. Tüm hakları saklıdır. Promacto Projeksiyon